OSSZ na sociálních sítíchPokud nás problematika důchodů a nemocenského pojištění hodně zajímá, můžeme si vyhledat stránku České správy sociálního zabezpečení i na Facebooku. Najdeme ji tam pod odkazem https://www.facebook.com/cssz.cz?fref=ts a ČSSZ zde pravidelně zveřejňuje novinky a zajímavosti o své činnosti. Na jiných sociálních sítích zatím ČSSZ není, ale např. na YouTube už najdeme kanál Ministerstva práce a sociálních věcí na adrese http://www.youtube.com/user/MPSVvidea/feed

Úvěr je možné sjednat rychle i online. Hypotéka je nejčastější formou úvěru na bydlení. Největší české pojišťovny naleznete na našem webu. Obchodní rejstřík je alternativní přístup k rejstříku vedenému Ministerstvem spravedlnosti.

OSSZ a možnost elektronických podání

Jednou z užitečných služeb, které urychlují komunikaci s Českou správou sociálního zabezpečení jsou tzv. e-Podání. Tato služba, která je součástí webových stránek ČSSZ umožňuje elektronické podání vybraných formulářů při plnění povinností z oblasti sociálního zabezpečení. Pro využití této služby je třeba mít v počítači nainstalovaný příslušný software a nebo využít interaktivní formuláře.  Jednotlivá elektronická podání se pak posílají buď do datové schránky nebo na veřejné rozhraní pro e-podání (s elektronickým podpisem). E-podání má spoustu výhod – patří mezi ně např. neomezená dostupnost 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, automatické odezva s informací o přijetí, resp. zamítnutí e-podání, možnost okamžitého odeslání opraveného e-podání atd. Výhodou je mimo jiné zjednodušení práce oproti tištění formulářů a posílání na OSSZ a samozřejmostí je naprostá bezpečnost přenosu všech dat.

Insolvenční rejstřík je veřejný seznam, kam se zapisují subjekty, které procházejí insolvenčním řízením. Daňové přiznání se podává každý rok na finančním úřadě. Investiční zlato je jedna z nepopulárnějších investičních komodit.OSSZ a telefonická callcentra

Pokud se potřebujete obrátit na OSSZ a nevíte si s něčím rady, můžete využít telefonických callcenter České správy důchodového pojištění, které fungují každý všední den a jejich pracovníci vám ochotně zodpoví vaše dotazy a poradí, na koho se případně dál obrátit. Callcentra jsou celkem tři, první z nich je určeno pro dotazy týkající se důchodového pojištění, druhé je určené pro nemocenské pojištění a konečně třetí je zaměřeno na technickou pomoc při e-podání. Bližší informace o provozní době, telefonních číslech atd. najdete na webovch stránkách České správy sociálního zabezpečení pod odkazem http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/informace/call-centra/.

Finanční úřad je v České republice územně organizační jednotka státu pro správu daní, je řízena příslušným finančním ředitelstvím. Důchodová kalkulačka vám spočítá, za kolik let dosáhnete důchodového věku. VZP pojišťovna pro Vás připravila zjednodušený způsob sjednání určitých pojistných produktů přes webové stránky.

Důchodové statistiky OSSZ

Na internetových stránkách České správy sociálního zabezpečení si můžeme přečíst také podrobné důchodové statistiky a to od roku 2000 až do letošního roku. U každého roku se můžeme podívat na statistiku vyplácených a přiznaných důchodů a to i za jednotlivá čtvrtletí daného roku. Součástí těchto statistik jsou nejen počty, ale i průměrné výše vyplácených důchodů.

Získejte nejlevnější povinné ručení pro vaše vozidlo. Úrazové pojištění lze sjednat na každé pobočce Allianz. Životní pojištění lze využít pro financování života ve stáří.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!