OSSZ na sociálních sítíchPokud nás problematika důchodů a nemocenského pojištění hodně zajímá, můžeme si vyhledat stránku České správy sociálního zabezpečení i na Facebooku. Najdeme ji tam pod odkazem https://www.facebook.com/cssz.cz?fref=ts a ČSSZ zde pravidelně zveřejňuje novinky a zajímavosti o své činnosti. Na jiných sociálních sítích zatím ČSSZ není, ale např. na YouTube už najdeme kanál Ministerstva práce a sociálních věcí na adrese http://www.youtube.com/user/MPSVvidea/feed

OSSZ a možnost elektronických podání

Jednou z užitečných služeb, které urychlují komunikaci s Českou správou sociálního zabezpečení jsou tzv. e-Podání. Tato služba, která je součástí webových stránek ČSSZ umožňuje elektronické podání vybraných formulářů při plnění povinností z oblasti sociálního zabezpečení. Pro využití této služby je třeba mít v počítači nainstalovaný příslušný software a nebo využít interaktivní formuláře.  Jednotlivá elektronická podání se pak posílají buď do datové schránky nebo na veřejné rozhraní pro e-podání (s elektronickým podpisem). E-podání má spoustu výhod – patří mezi ně např. neomezená dostupnost 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, automatické odezva s informací o přijetí, resp. zamítnutí e-podání, možnost okamžitého odeslání opraveného e-podání atd. Výhodou je mimo jiné zjednodušení práce oproti tištění formulářů a posílání na OSSZ a samozřejmostí je naprostá bezpečnost přenosu všech dat.

 OSSZ a telefonická callcentra

Pokud se potřebujete obrátit na OSSZ a nevíte si s něčím rady, můžete využít telefonických callcenter České správy důchodového pojištění, které fungují každý všední den a jejich pracovníci vám ochotně zodpoví vaše dotazy a poradí, na koho se případně dál obrátit. Callcentra jsou celkem tři, první z nich je určeno pro dotazy týkající se důchodového pojištění, druhé je určené pro nemocenské pojištění a konečně třetí je zaměřeno na technickou pomoc při e-podání. Bližší informace o provozní době, telefonních číslech atd. najdete na webovch stránkách České správy sociálního zabezpečení pod odkazem http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/informace/call-centra/.

Důchodové statistiky OSSZ

Na internetových stránkách České správy sociálního zabezpečení si můžeme přečíst také podrobné důchodové statistiky a to od roku 2000 až do letošního roku. U každého roku se můžeme podívat na statistiku vyplácených a přiznaných důchodů a to i za jednotlivá čtvrtletí daného roku. Součástí těchto statistik jsou nejen počty, ale i průměrné výše vyplácených důchodů.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!